666 սատանայական թվի բացահայտման հետքերով. ի՞նչ կապ կա ինտերնետային www հապավման ու այդ թվի միջև
Աստվածաշնչում 666 թիվը ներկայացված է Հայտնության մեջ (13:18): Այնտեղ նշված է, որ 666-ը մարդու թիվն է: «Ահա այստեղ է, որ իմաստություն է հարկավոր, ով խելք ունի թող հաշվի գազանի թիվը, որովհետև այն մարդու թիվ է, և այդ թիվը վեց հարյուր վաթսունվեց է» (մեջբերում):
Past.am-ը գնաց 666 սատանայական թվի բացահայտման հետքերով. ի՞նչ կապ կա ինտերնետային www հապավման ու այդ թվի միջև:
Այսօր այս խորհրդավոր թիվը շփոթմունք ու խորհրդածություն է առաջ բերում: Շատերը հավատում են, որ սա հակաքրիստոսի թիվն է: Բազմաթիվ անպատասխան հարցեր են առաջանում. ո՞վ է մարդը, որ կրում է այս թիվը: Հակաքրիստո՞սը: Ե՞րբ կհայտնվի նա: Ի՞նչ ավերիչ ազդեցություններ կունենա նրա հայտնությունը Երկրի վրա: Նա կգործի գաղտնի, թե բացահայտ: Հարցեր, որոնց պատասխանները չենք էլ կարող տալ: Ամեն դեպքում մի բան հաստատ է. 666 թիվը միշտ սատանայական իմաստ է ունեցել:
Հայտնի բռնակալներից շատերին, այդ թվում Ներոն Կեսարին, Նապոլեոն Բոնապարտին, Ադոլֆ Հիտլերին նույնացրել են սատանա-գազանի ու մարդկությանը կառավարելու նրա պլանի հետ: 666 թվի ու սատանա-գազանի մասին, ինչպես նշվեց, հիշատակված է Հայտնությունում: Թեև Հայտնությունը քրիստոնեական Աստվածաշնչում է ընդգրկված, այն իրականում հրեական գիրք է՝ գրված հրեայի կողմից: Դրա մեջ ավելի շատ են հրեական տարրերը: Այս տիպի մարդկանց անվանել են հրեա-քրիստոնյա, և հրեերենում նույնիսկ հատուկ անուն կա նրանց բնութագրող՝ Yahhannan (ժամանակակից Ջոնը):
Այս բոլոր խորհրդավորություններին ավելի միստիկ իմաստ է տալիս այն ապշեցուցիչ նորությունը, որ ինտերնետային www կապակցությունը նույնպես կապված է 666 թվի հետ: Www-ն URL-ի մաս է: Այն հիմնված է հինավուրց կոդավորման սիստեմի վրա, որը կոչվել է gematria: Այժմ պետք է փորձենք վերծանել այս կոդը: Www-հապավումը բացվում է այսպես՝ World Wide Web: Անգլերեն լեզվի «w» տառի հրեական համարժեքը «waw» տառն է: Յուրաքանչյուր տառ իր համապատասխան թիվն ունի, իսկ հրեական այբուբենի մեջ «waw»-ին համապատասխանում է 6 թիվը: Ստացվեց www-666: Սա հարցի մի կողմն է:
Ենթադրվում է նաև, որ waw-waw-waw-ն համարժեք է 6+6+6=18 թվին, որը նույն hay-ն է: Վերջինս նշանակում է «կյանք»: Երբ նայենք վերևի աղյուսակին, կնկատենք, որ 666 թվի տառային պատկերը հետևյալն է (v~w)՝ Taw-Reish-Samech-Waw: Անգլերենում այն կներկայանա որպես TRSW: Սակայն հրեերենը սկզբնապես բաղկացած է եղել միայն բաղաձայներից, բացառությամբ yod-ը (10) ու waw-ը (6): Waw-ն էլ կարդացվել է երկար «o» կամ «ու»:
Ի՞նչ ստացվեց: TRSW-ն հրեական բառ է, այդպիսի անվամբ հունական քաղաք է եղել: Դա Tarsus քաղաքն է, որից էլ հենց սերել է 666-սատանան: Ինչպես տեսանք՝ բոլոր ճանապարհները տանում են դեպի սատանայական 666-սատանա-գազանը ու անմիջականորեն կապված են հրեական մշակույթի, լեզվի հետ: Տեսնես ուրիշ ի՞նչ միստիկ, սատանայական երևույթներ են թաքնված այս ազգության անցյալում ու ներկայում: